Инвестиции в военное время ради будущего

Инвестиции в военное время ради будущего

Війна – це не лише час небезпек та руйнувань, а й фундамент нових повоєнних можливостей.

Під час війни руйнуються не лише будівлі, інфраструктура, підприємства, а й звичні способи буття та мислення, соціально-економічні моделі.

Україна має всі підстави стати одним з експериментальних майданчиків, де світ почне моделювати та випробовувати нову реальність, нову етику та нову раціональність, де творитимуться нові ідеї та бізнес кейси.

Участь у цих пошуках для всіх, не лише для інтелектуалів, а й для інвесторів, буде справою надзвичайно вигідною, цікавою, перспективною і вдячною.

Дедалі частіше звучать різні ідеї та бачення того, як відновлювати зруйновані війною економіку та інфраструктуру України.

Для світового бізнесу та інвесторів з’являється багато позитивних сигналів, які мають спонукати не лише звернути увагу на Україну, а й діяти вже зараз. Враховуючи ресурсний та людський потенціал, Україна після війни зможе щороку ефективно освоювати 70-100 млрд доларів прямих іноземних інвестицій. Урядовий план відновлення України передбачає програму на 750 млрд євро, які планується скерувати переважно на відновлення інфраструктури, а от для приватного інвестування залишаться цілком традиційні галузі (агросектор, чорна металургія, ВПК, туризм), так і IT та сектор креативної економіки загалом. Загалом усе пов’язане з малим та середнім бізнесом має великий потенціал вже зараз

Ми впевнені що у післявоєнний час буде розвиватися культура інвестування та фондові ринки, які раніше практично не працювали в Україні не дивлячись на те, що у всьому світі це один із кращих інструментів для інвестицій. Закордоном люди приходять на фондові ринки, щоб захистити свої кошти від інфляції, а також накопичити на житло, освіту дітей або комфортну старість.

Банківські депозити, улюблений інструмент українців кілька років тому, втратили свою актуальність на тлі ультрамʼякої політики світових центробанків, що спровокувало гігантський приплив інвесторів на фондові ринки.

Поступово Україна приєднається до загального тренду. Інтерес до фондових ринків підігрівається девальвацією гривні й бажанням отримувати прибутковість у доларах або євро. Певну роль у процесі відіграв і інвестиційний хайп у медіа – він привернув увагу наймолодших та відкритих до нового досвіду людей, а вони точно не звернуться до нестабільної депозитної системи банків, адже у кращому разі власник банківського депозиту просто не втрачає заощадження.

Якщо людина вкладає гроші на період у 30–40 років до своєї пенсії, то правила інвестування прості: що раніше почати інвестування, то краще. Варто вибирати інструменти з високою прибутковістю й низьким ризиком обвалу котирувань.

Якщо інвестор має намір повернути кошти у найближчі два-три роки, то орієнтуватися варто на максимально стабільні інструменти, такі як акції та облігації.

Компанія FinStream пропонує своїм клієнтам стати акціонерами компанії на найвигідніших умовах. Наша компанія має стабільну репутацію на фінансовому ринку та багаторічний досвід роботи з інвестиціями. Оформлення усіх необхідних документів наші спеціалісти беруть на себе, виплати дивідендів оформлюються у зручній для клієнта спосіб. Звичайно, ми маємо безліч переваг, але найголовніше – гроші інвесторів не просто працюють на них, а й розвивають малий і середній бізнес в Україні. Розвиток малого та середнього бізнесу для нас є одним із пріоритетних напрямків діяльності. Ми розуміємо, що бізнес потребує фінансування ще більше ніж раніше, банки не можуть задовольнити ці потреби, а відновлення економіки України є першочерговим завданням. Тому ми продовжуємо співпрацювати з діючими та новими інвесторами, щоб дати можливість малим підприємцям розвиватися. Сучасний стан розвитку джерел фінансування розвитку МСБ в Україні не дає змоги активно розвиватись малому та середньому бізнесу. Розв’язання цих проблем є принципово важливими для подальшого розвитку вітчизняного бізнесу та економіки країни. Тому ми продовжуємо працювати у цьому напрямку, долаючи усі перепони, кредитування бізнесу та підприємців підтримуючи їх можливість платити податки та надавати нові місця для роботи.

Ми розуміємо, що сьогодні військова агресія росії проти України очолила перелік факторів, що негативно вплинули на інвестиційний клімат у країні, звичайно ми всі це відчули особливо у першій половині 2022 року. Наразі бізнес середовище вже оговтується та намагається знайти нові шляхи оптимізації роботи та ведення бізнесу. Дуже важливо наразі обирати активну позицію, адже багато зараз ще в пасивному стані очікують змін і просто спостерігають, і таким чином втрачають дорогоцінний час. Бізнес це завжди ризик, тому не можна залишатися довго на одному місці, адже тоді хтось інший замість вас займе місце під сонцем. Тому попри не дуже стабільну ситуацію в країні, варто шукати стабільних партнерів для бізнесу, які мають непохитні цілі, досвід та репутацію. Ми працюємо для того, щоб наші інвестори мали стабільний дохід, а наші клієнти завжди мали змогу кредитування свого бізнесу та розвитку.