Бізнес у воєнний час

Бізнес у воєнний час

Економіка воєнного часу України потребує радикальної зміни порівняно з тим режимом, який діяв до 24 лютого 2022р. Війна має обнулити український олігархат, вичерпати «схеми» та змінити бюрократичні засади.

Сьогодні війна демонструє сильну силу духу українців. Після перемоги у війні її треба без втрат трансформувати в дух підприємництва, відновлення економіки та створення з нуля найсучасніших виробництв. Унікальні регуляторні та податкові умови навіть сьогодні, у воєнний час, здатні підготувати бізнес до швидкого повоєнного старту. На жаль, поки що ніхто не може дати точний прогноз розвитку ситуації, але підприємці вже можуть готуватися до відновлення своєї діяльності. Компанія FinStream з середини березня почала активно вести переговори з клієнтами, залишаючись на зв’язку для вирішення поточних питань, керівництво компанії проводить зустрічі деталізуючи проблеми та потреби клієнтів та МСБ загалом, для розуміння перших та необхідних кроків для відновлення економіки України. Безумовно, ініціативи держави зараз також підтримують цей процес відновлення, президент Володимир Зеленський наказав уряду повернути Україні малий та середній бізнес: «… Максимально послабити податки, прибрати усі труднощі, абсолютно все. Щоб система не тиснула, щоб люди знали, що можуть працювати так, як вони можуть. Там, де вони можуть. Представлені пропозиції на законодавчому рівні – це науково обґрунтований, історично підтверджений та логічний план створення однієї з найкращих у світі систем економічної безпеки. Як вчить нас історія, економіка у воєнний час має нести мінімум заборон для нормального функціонування бізнесу. Наприклад, тимчасове блокування структур та організацій, які до війни здійснювали регуляторну, контрольну діяльність по відношенню до малого бізнесу та ФОП. Скасування всіх обмежень, лімітів використання підприємцями грошових ресурсів у різних валютах і платіжних інструментах, залучення кредитів тощо. для організації виробництва товарів та послуг.

Створення максимально комфортного поля діяльності для підприємців, які через обставини не можуть вести бізнес як раніше. Останнім часом український народ показав свою згуртованість, вміння організовуватися та домовляться – такі навички можуть прискорити обмін сировиною, запуск виробництв, допомогу у ресурсах та інше, не вплутуючи у непотрібну бюрократію. Те, що ми зараз бачимо в Україні, збігається і з міжнародним досвідом, коли не лише державні, а й приватні компанії працюють заради суспільного блага, не ставлячи за мету максимізацію прибутку.

Економіка воєнного часу має відповідати двом основним завданням. По-перше, вона має допомагати армії, по-друге, забезпечити функціонування тилу. Ці завдання дуже пов’язані між собою і мають працювати єдино. Наша армія показала чудові результати у бойових діях і зараз ми можемо спостерігати нові сторони українського бізнесу – він дуже швидко та ефективно адаптується до нових, навіть дуже екстремальних умов. Об’єднуючись – ми щодня наближаємо нашу перемогу. У довоєнний час компанія FinStream розпочала співпрацю з EFSE Development Facility за підтримки акселератора INDAX з розробки освітнього проекту, але поки ми тилу та у військових реаліях, було ухвалено спільне рішення об’єднатися переформатовати проект для підтримки підприємців та надання їм працюючих інструментів у воєнний час. Зараз ми збираємо інформацію серед підприємців із різних сфер діяльності, для аналізу актуальних проблем та пошуку оптимальних їх рішень. Без вашої участі наші розробки можуть проходити повільніше, тому просимо приділити кілька хвилин вашої уваги для заповнення таблички.