Колеги, останнім часом український інформаційний простір лихорадить від інфоприводів та оновлення новин, котрі стосуються, без перебільшень, кожного підприємця.
В безперервному потоці думок, заяв, виступів та інтерв’ю легко заплутатися та не знайти правдивої інформації, котра дійсно важлива і впливає на бізнес-середовище та роботу кожного з нас вже зараз.
Команда FinStream, котра є вашим надійним бізнес-партнером, вирішила розібратися в ситуації й проаналізувати український інфопростір та виокремити найважливіші події та новини, котрі впливають на український бізнес вже зараз.
Новина №1 “Рада проголосувала за відтермінування обов’язкових касових апаратів для ФОПів”
Рада розглянула за процедурою ad-hoc та підтримала доопрацьований Податковим комітетом законопроєкт 4439-д про відтермінування обов’язкових касових апаратів (РРО або ПРРО) для ФОПів.
Зокрема, законопроєктом впроваджуються:
- перенесення фіскалізації ФОПів 2-4 груп до 1 січня 2022 року;
- скасування кешбеку;
- зменшення списку ризикових видів діяльності;
- прив’язка всіх лімітів до ставки мінімальної заробітної плати, у тому числі ліміту фіскалізації.
Новина №2 “Нардепи підтримали закон про списання податкових боргів до 3060 гривень”
Верховна Рада підтримала за основу та в цілому президентський законопроєкт №4430, який передбачає списання податкових боргів, звільнення від сплати єдиного соціального внеску та єдиного податку ФОП першої групи.
Це означає, що найменші підприємці уникнуть сплати 1 100 грн ЄСВ та 210,2 грн єдиного податку за грудень 2020 року, а у 2021 році зекономлять 6 600 грн на сплаті ЄСВ і 1 094,5 грн на сплаті єдиного податку.
Новина №3 “Рада прийняла закон Зеленського про 8 тисяч допомоги ФОПам і найманим працівникам”
Верховна Рада прийняла законопроєкт президента Зеленського №4429 про одноразову фінансову допомогу для українців, що втратили частину доходів, та бізнесів, які змушені скорочувати видатки на працівників.
Ухвалені Кабміном рішення передбачають:
- Допомогу ФОП та найманим працівникам, що працюють у сферах діяльності, які можуть бути закритими через карантин.
- Програму збереження робочих місць. У разі посилення карантину роботодавці зможуть отримати до 8 тис. грн одноразової матеріальної допомоги на кожного працівника, робочий час якого скорочено/буде скорочено.
- Ініціативи щодо ЄСВ. Підприємства, що зупиняють роботу у разі запровадження жорсткого карантину, отримають компенсацію витрат на сплату єдиного соціального внеску за найманих працівників.
Таку допомогу у розмірі 8 тис. грн можна буде отримати на порталі та в застосунку Дія. Для того, щоб скористатися допомогою, потрібно подати заявку на порталі Дія або у мобільному застосунку. Для заповнення заяви знадобиться до 5 хвилин часу.
Після заповнення заяви та перевірки її у реєстрах Пенсійного Фонду України ви отримаєте матеріальну допомогу на свій рахунок. Загалом очікується, що послугою скористаються 1,6 млн українців.
Умови отримання:
Умови отримання допомоги для найманого працівника
- Наявність даних у реєстрі.
- Він перебуває в трудових відносинах з роботодавцем більше ніж 3 міс.
- Роботодавець за нього за останні 3 міс. сплатив ЄСВ (Єдиний соцвнесок).
- Місячна оплата праці для працівника не перевищує 30 тис. грн (станом на жовтень 2020 року).
Умови отримання допомоги для ФОП:
- Наявність даних у реєстрі.
- Має бути сплачений ЄСВ за 2 перші квартали 2020 року.
- Строк реєстрації повинен бути не менший, ніж 3 місяці до моменту подання заяви на отримання послуги.
Працівник або ФОП може отримати послугу, якщо її роботодавець як основну має одну з 6-ти категорій КВЕД, яка станом на 31 жовтня 2020 року заявлена першою у реєстраційних відомостях:
47 | Роздрібна торгівля, крім торгівлі автотранспортними засобами та мотоциклами |
55 | Тимчасове розміщування |
56 | Діяльність із забезпечення стравами та напоями |
59.14 | Демонстрація кінофільмів |
90 | Діяльність у сфері творчості, мистецтва та розваг |
93 | Діяльність у сфері спорту, організування відпочинку та розваг |
Post Scriptum
Команда FinStream постаралася зібрати найактуальніші новини останніх днів! Слідкуйте за нашими оновленнями в соціальних медіа, щоб не пропустити важливі новини українського бізнесу!
Telegram 👉 https://t.me/fin_stream
Facabook 👉 https://www.facebook.com/finstreamcreditinvest