Скільки податків і за що ми платимо насправді? 

Скільки податків ми сплачуємо ?

Ціна держави! Обізнаність українців про податки й бюджет критично низька. Скільки податків і за що ми платимо насправді? 

Команда FinStream вирішили розібратися у цьому питанні, аби донести до громади важливість сплати податків для повноцінного функціонування державних програм та органів: від пенсій та освіти до забезпечення війська, судів та інших органів, від повноцінної роботи яких залежить гармонійний розвиток нашого суспільства.

Задля розв’язання цього питання, звернулися до провідних аналітиків cost.ua, які регулярно публікують результати досліджень податкової сфери. 

У вересні 2020 року провів дослідження Київський міжнародний інститут соціології на замовлення проєкту “Ціна держави”.

Жоден з 2000 учасників опитування не зміг відповісти правильно на п’ять питань на тему податків, бюджету і державних послуг. При цьому 21% опитаних не дали правильної відповіді на жодне запитання, а 42% змогли відповісти правильно лише на одне питання.  

46,1% опитаних правильно відповіли на питання про те, що державні послуги не безкоштовні. Водночас трохи більша частина опитаних вважає, що тою чи іншою мірою безкоштовні державні послуги існують. Зокрема, майже третина опитаних вважають небезкоштовними “більшість”, але не всі державні послуги. 

FinStream - инвестиционная платформа для бизнеса

42,9% опитаних правильно відповіли на питання про головне джерело наповнення державного бюджету — податки з громадян. 23,7% назвали головним джерелом наповнення бюджету приватні підприємства, 17% не змогли дати відповідь. 

FinStream - финансирование бизнеса

Лише 6,2% опитаних правильно визначили частку доходів, яку більшість українських працівників сплачують у вигляді податків. Третина опитаних дали відповідь “близько 20%”, майже кожен четвертий не зміг дати відповідь на питання.  

Кредитування мсб

Лише 10% правильно зазначили, що найбільше сплачених громадянами податків витрачається на виплату пенсій. Серед інших найбільших статей витрат найчастіше називали оборону (18,2%), виплату зовнішніх боргів (17,6%) та правоохоронні органи (17,0). Майже 30% опитаних не змогли відповісти на питання.

FinStream - кредиты на развитие бизнеса

Понад 80% опитаних не змогли визначити суму ПДВ, яку б вони заплатили у магазині із покупки у 1000 грн. Лише 20,4% опитаних вказали правильний проміжок. 

FinStream - инвестиционный сервис для вашего бизнеса

У підсумку, жоден опитаний не відповів на всі 5 питань і лише 1% учасників опитування дали 4 правильні відповіді. Найбільша частка опитаних (41,6%) дали одну правильну відповідь, а 20,8% не дали жодної правильної відповіді.  

FinStream - кредити для мсб

Дослідження проводилося Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення ГС “Кейс Україна” з 12 по 16 вересня 2020 року на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів. В опитуванні взяла участь 2001 особа. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. Опитування проводилося у всіх областях України, окрім непідконтрольних територій. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує 2,4%.  

Дослідження проведене в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні. Думки та позиції викладені у дослідженні є позицією авторів та не обов’язково відображають позицію Посольства Швеції в Україні, Міжнародного фонду «Відродження» та Ініціативи відкритого суспільства для Європи (OSIFE).  

 

Post Scriptum

Команда FinStream збирає та поширює найактуальнішу інформацію, яка впливає на життя кожного з нас! Слідкуйте за оновленнями в соціальних медіа, щоб не пропустити важливі новини українського бізнесу!

Telegram 👉 https://t.me/fin_stream

Facabook 👉 https://www.facebook.com/finstreamcreditinvest