Консультаційний хаб з допомоги МСП під час війни

Співробітники хабу для МСП та Фінстрім

Сьогодні завершився один із головних проєктів, розпочатий в реаліях війни, за участю нашої компанії та партнерів.


В основу цього проєкту лягла ідея сформована ще до війни. Наша компанія разом з компанією Finance in Motion GmbH, в особі радника фонду Дмитра Петрова домовилися про створення навчального курсу для мсб, який би допоміг підприємцям залучити фінансування їх бізнесу. Планувалося провести навчальні семінари та тренінги по всій території нашої країни. Ми розуміли, що EFSE є одним з найбільших у світі фондів фінансування розвитку. Його завдання – сприяння економічному розвитку та процвітанню країн Південно-Східної Європи та Східного партнерства через інвестиції в успіх мікро- та малих підприємств, а також у покращення умов життя для приватних домогосподарств. Окрім інвестиційної діяльності за допомогою місцевих партнерів, EFSE підтримує власну Програму розвитку, у рамках якої організовуються тренінги, надається технічна допомога та інша нефінансова підтримка підприємцям та установам. Європейський фонд для Південно-Східної Європи був створений Німецьким банком розвитку KfW за фінансової підтримки Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини (BMZ) та Європейської комісії. Тому були впевнені, що їх кваліфікований погляд та поради може відкрити двері багатьом підприємцям для виходу на нові ринки.

Через підступні дії росії, нам довелося змінити концепцію нашої ідеї, ми розуміли що наразі в українського бізнесу є інші потреби та питання, які необхідно оперативно вирішувати. За допомогою школи малого і середнього підприємництва та команді GoLOCAL було оперативно вирішено запустити Консультаційний хаб з допомоги МСП під час війни. Завдяки згладженій роботі та досвіду представників GoLOCAL ми втілили в життя прекрасну освітню програму, в якій прийняло участь більше 30 українських підприємців.

Нагадаємо, що «Консультаційний хаб з допомоги МСП під час війни» – це проєкт, який передбачає надання консультаційної та експертної підтримки українським МСП з актуальних питань: бізнес-моделювання, маркетингу, фінансового менеджменту, виходу на нові ринки, експорт, особливості проведення релокації, залучення інвестицій та грантового фінансування, робота з персоналом та ін. Формат, який ми обрали – це серія вебінарів та індивідуальні і групові консультації з провідними експертами в зазначених питаннях, які надають ґрунтовні теоретичні знання та практичні поради з ведення бізнесу в умовах війни.

Після 2х місяців навчання та роботи з викладачами і консультантами, 20 бізнесменів вийшли до журі на захист своїх проєктів. Кожний з них мав змогу захистити отримані знання, попрактикуватися у спілкуванні з інвесторами, а найкращий з них отримав грошову допомогу на реалізацію своїх ідей з покращення бізнесу. Наша компанія пишається втіленням такої необхідної та результативної ініціативи у такі скрутні часи. Ми розуміємо, що без підтримки наших партнерів, ця ідея так би і залишилася поки не реалізованою. Об’єднуючись ми можемо допомагати тим хто цього потребує, обмінюватися досвідом та підвищувати економічний стан нашої держави.

Сподіваємося, що це лише початок на шляху до майбутніх сумісних проєктів, які й надалі будуть допомагати розвивати середній та малий бізнес в Україні.