Пасивний дохід в умовах війни в Україні: фінансова стійкість та можливості

Стаття: Пасивний дохід під час війни - Фінстрім

Вже більше року українці живуть в часи невизначеності, де довгострокове планування відійшло на задній план. Незважаючи на нестабільні часи, ми продовжуємо виборювати Перемогу у ворога та будувати майбутнє для розквіту України. Кожен з нас міркує над тим, як розвиватися та забезпечити фінансову стабільність для себе та своєї сім’ї. На просторах інтернету дуже багато різноманітних коучів та фінансових експертів, які розповідають про фінансову грамотність та навчають інвестувати. Такі експерти за свої курси зазвичай беруть не маленькі гроші, але ніякої магії після їх закінчення не відбувається, для ефективного фінансування вам необхідно максимально самостійно вивчити інформацію на фінансовому ринку, проаналізувати можливі ризики та вибувати свою систему розподілу доходів. Адже, для того, щоб стати інвестором не обов’язково мати величезні статки, вам потрібно напрацювати систему, при якій певний відсоток з вашого щомісячного доходу буде відкладатися та інвестуватися. З часом ви прийдете до того, що частина ваших заробітків стане пасивним доходом, який дозволить збудувати стабільний фінансовий потік пасивного прибутку.


Якщо розглядити закордонний досвід, то найчастіше інвестори вкладають свої кошти в малий та середній бізнес. Таким чином, допомагають розвивати бізнес, який є запорукою економічного розвитку будь-якої країни, та отримують свій пасивний дохід офіційно, маючи його підтвердження для здійснення майбутніх операцій наприклад з покупкою нерухомості. Попит на такий вид інвестування існує і в Україні, особливо це розповсюджено серед власників великого бізнесу, але, нажаль, інформації для пересічних громадян з цього приводу мало.

Розберемо більш детально куди інвестувати в Україні

Спробуємо проаналізувати сьогоднішній інвестиційний ринок України та пропозиції, які існують.

Звичайно одним із найпоширенішим видом пасивного доходу, хоча і не самим простим, залишається – криптовалюта. Для того щоб мати стабільний дохід та мінімізувати ризики необхідно постійно навчатися та слідкувати за показниками, оскільки він не дає змоги отримати пасивний дохід, а лише заробіток за допомогою приросту вартості. Отже, для людей, які мають основний вид зайнятості або ж просто хочуть отримувати кошти за розміщення – такий вид інвестицій не дуже підходить, тим паче дуже ризиковий.

Купівля акцій біржі ще один вид пасивного доходу. Тут також є ризики. Можна як добре заробити на підйомі компанії, так і сильно втратити на спаді. Вміти грати на біржі – це окрема наука. Ніколи не буде зайвим скористатися консультацією фахівців, щоб не прогоріти, але треба розуміти, що в такому випадку необхідно буде оплатити його послуги та й гарантій вам ніхто не зможе дати все одно.

Ці види інвестицій дуже розкручені серед молоді та прогресивних інвесторів, але без навичок та знань, люди, які наважуються на цей спосіб інвестування, з надією отримати великі гроші у короткі терміни, постійно живуть у стресі бо будь-якої миті може статися обвал і гроші зникнуть назавжди.

Нерухомість – якщо навіть не зважати на ризики інвестування в будівництво, а вкладати кошти в готову новобудову – все одно інвестор має розуміти, що для економії свого часу, йому знадобиться керуючий його майном, а це відповідні затрати. Та й наразі є регіони в яких поки не варто розглядати покупку нерухомості, а найбільш безпечні зросли у вартості майже в два рази.

Депозити – наразі дуже багато пропозицій від банків щодо розміщення грошових коштів на депозитні рахунки з високими річними ставками. Така акція банків дуже приваблива, але, нажаль, банківська система України завжди була досить нестабільною, багато хто пам’ятає «банкопад» у 2014-2015 роках, тож ризики досить великі, тим паче в сьогоднішніх реаліях. Якщо розглядати короткострокове розміщення коштів на депозит в банку, то можливо варіант і не поганий, але виходить сума пасивного доходу також буде на короткий термін і з мінімальною ставкою.

Ще одним досить популярним видом для інвестування є інвестиції в малий та середній бізнес. Нагадаємо, що такий вид інвестицій дуже поширений за кордоном, тож розглянемо його в реаліях України, на прикладі з мінімальними ризиками.

Інвестиції в малий та середній бізнес

Якщо розглядати інвестиції в малий та середній бізнес в Україні з компанією Finstream, то інвестор диверсифікує ризики тим, що кошти розподіляються між різним бізнесом, а не зосереджується в одній компанії. Отримує стабільні дивіденди та домагає розвивати МСПП. Багато хто з інвесторів розуміє, що перемога стає все ближче з кожним днем, а значить скоро і зросте інвестиційна привабливість бізнесу в Україні. Не секрет, що закордонні інвестори вже цікавляться українським підприємцями, але через очевидні обставини поки не наважуються інвестувати, очікують більш стабільних часів. Але ми розуміємо, що бізнес не може чекати, тож надія залишається на внутрішніх інвесторів. Тож, якщо такий спосіб інвестувати в Україні привернув вашу увагу – звертайтеся до наших консультантів за деталями.

Запорука розвитку економіки України

Українське суспільство має розуміти, що розвиток малого та середнього бізнесу має стати ключовим у плані розвитку економіки України, адже це є основний шлях до становлення економіки, створення великої кількості робочих місць, зростання використання інформаційних технологій. Як наслідок, це забезпечить наповнення Державного бюджету та Пенсійного фонду країни, що стабілізує рівень життя різних верств населення. Прикладом щодо методів, інструментів та стимулювання розвитку малого і середнього бізнесу в Україні має стати закордонний досвід, який і переймає компанія Finstream. Ми впевнені, що після перемоги Україна буде стабільною та розвиненою державою, де буде працювати фондовий ринок та сприятливий інвестиційний клімат, але для цього треба працювати саме сьогодні. Тому ми продовжуємо розвивати наш інвестиційний Фонд Finstream та кредитувати малий та середній бізнес в будь-яких умовах долаючи усі перешкоди.

Підсумовуючи усе вище викладене, хотіли б зазначити, який би спосіб інвестування ви не обрали, головне, дотримуйтесь правил грамотного інвестування:

  • не вкладайте гроші у сферу, в якій не розбираєтесь. Ви маєте бути обізнаними та знати хоча б трішки специфіку сфери та тенденції ринку;

  • вивчайте нові можливості, які допомагають примножувати гроші. Не бійтеся звертатися за консультаціями та збирати інформацію, вивчати закордонний досвід;

  • диверсифікуйте доходи, розподіляйте гроші у різні види інвестицій, навіть, якщо це не велика сума;

  • не ставайте жертвою порад, якщо ваш знайомий пройшов курси по криптовалюті і радить зробити теж саме, обміркуйте це без тиску та зважено, можливо вам це взагалі не цікаво.

  • пам’ятайте золоте правило: гроші роблять гроші, схована валюта під матрацом не принесе вам пасивного доходу.

Пам’ятайте, що інвестиції це завжди ризик, але існують шляхи їх мінімізації та правила обдуманого інвестування. Тому, не треба боятися інвестувати, головне до будь-якої інвестиції підходити зважено та обдумано. Перевіряйте відгуки клієнтів, репутацію та досвід осіб або компаній, з якими збираєтесь співпрацювати.