Розвиток доступу для ветеранів до кредитування бізнесу

Розвиток доступу для ветеранів до кредитування бізнесу 4

7 березня 2023 року, було підписано меморандум про співпрацю між Українською асоціацією фінтех та інноваційних компаній та Асоціацією підприємців-ветеранів АТО. Ціль співпраці – сприяти навчанню, отриманню спеціальностей ветеранами після повернення до мирного життя, а також надання спрощеного доступу до фінансових інструментів для того, щоб ветерани могли відкривати власні бізнеси.

Як зазначив голова правління УАФІК Ростислав Дюк, ветеранський бізнес стане основою відновлення України. Тому необхідно надати ветеранам можливість будувати власний бізнес, і будувати його в цифровому світі.

Ветерани мають лідерство, відвагу, вміння приймати складні рішення – це те, що необхідно для успішного МСБ. Фінтех-спільнота готова підтримати цей рух, надавши необхідні знання та інструменти. В першу чергу, це доступ до капіталу, до кредитних коштів на пільгових умовах”, – зазначив Ростислав Дюк.

Також голова правління УАФІК назвав краудфандинг як один із перспективних інструментів залучення капіталу. Проте в Україні досі не прийнято закон про краудфандинг. Відповідний запит буде обговорюватись з Національним банком, зазначив Ростислав Дюк.

Сергій Позняк, голова Асоціації підприємців-ветеранів АТО, наголосив, що питання ветеранів повинне бути пріоритетним для державних органів влади, у тому числі для Нацбанку та Комісії з цінних паперів. “Ветерани повинні мати доступ до якісних фінансових продуктів і технологій”, – зазначив Сергій Позняк.

У прес-конференції також прийняв участь директор компанії FinStreamСергій Сапатов. В кредитному портфелі компанії FinStream вже є ветеранські бізнеси і в планах розвитку компанії допомагати й надалі ветеранам отримувати кредитування та фінансову підтримку. FinStream розвиває малий та середній бізнес в Україні з 2016 року тому розуміє з якими складнощами клієнти зустрічаються в банках маючи бажання взяти кредит, умови компанії для клієнтів набагато простіше ніж в банках. Тому, ми й надалі працюємо для розвитку альтернативної банківської системі в Україні і робимо все, щоб кредит для бізнесу став ще доступніше. Ми готові допомогати ветеранам розвивати свою справу та екноміку України”, – зазначив Сергій Сапатов, під час свого виступу.