МСБ є надзвичайно важливими елементами розвитку національної економіки. Проте криза Covid-19 та інші негаразди на фінансовому ринку значно ударили по можливості отримання бізнесом достатніх фінансових ресурсів у вигляді кредитів. Банки стають дуже обережними і обмежують можливість МСБ отримувати фінансування. Однак саме цей час є дуже привабливим для потенційного інвестора. Адже ринок вільний та має значний попит на «живі кошти».
Аналіз ринку кредитування в Україні.
МСБ займають приблизно 55% від ВВП України. Проте якщо розділити сам ринок малих та середній підприємств за рівнем закредитованості, то стає зрозуміло, що в 2019 році банки покривають тільки 25% можливого попиту на кредити, а фінансові компанії – менше 4%. Станом на кінець 2019 року, сума кредитів, виданих депозитними корпораціями (банками) нефінансовим корпораціям (МСП, мікро-підприємствам та ФОП) становлять 516 млрд грн.
Таким чином, ринок кредитування МСБ та мікропідприємств в Україні вільний більше ніж на 71%.

Також значно зростає небанківський фінансовий сектор в Україні. Його загальний обсяг на початок 2018 року становив приблизно – 193.3 млрд. грн.
Український ринок кредитів, що надаються фінансовими компаніями, демонструє стабільне зростання: протягом 2019 року було укладено договорів на суму 79,2 млрд грн, що на 52,5% перевищує аналогічний показник 2018 року (51,9 млрд грн).

Венчурний корпоративний фонд «FinStream» вже активно працює над залученням інвестицій для стабільного та достатнього фінансування мікро, малого та середнього бізнесу в Україні. Не дивлячись на кризу, ми намагаємося створювати сприятливий фінансовий клімат як для внутрішнього інвестора, так і для бізнесу. Адже саме завдяки такій важливій кооперації можливий стабільний розвиток загальної національної економіки.
В компанії FinStream завжди чекають на ініціативних та професійних інвесторів, які зацікавлені в отриманні стабільного прибутку, та які бажають інвестувати у розвиток МСБ в Україні.
З іншої сторони, компанія завжди готова профінансувати діючий бізнес, якому необхідні кошти на операційну діяльність, капітальні інвестиції тощо.
Автор: Ярослав Цвіркун