Венчурний корпоративний інвестиційний фонд FinStream

Инвестиционный фонд. Корпоративний інвестиційний фонд

Венчурний корпоративний інвестиційний фонд «ФІНСТРІМ», як інструмент підвищення прибутковості і розвитку МСБ. Інтерв’ю з власником і генеральним директором FGK Financial Group, засновником фонду Сергієм Позняком.

 

Розкажіть, як створювався Ваш фонд ?! Чому Ви вибрали саме цей напрямок?

Фонд створювався поступово. Спочатку, ми побачили потребу МСБ у фінансуванні. Через практично повної відсутності банківського фінансування, або фінансування його в формах і обсягах абсолютно невідповідних для цього найважливішого сегмента економіки. А потім, як результат проведеної аналітики, ми виявили ще й “зворотний бік медалі” – потреба наших внутрішніх інвесторів в надійному та прибутковому розміщенні коштів. І тут, як то кажуть, всі пазли зійшлися. Тому, що створюючи інструмент інвестицій в малі та середні бізнеси, ми отримуємо дуже стійку модель. Саме тому МСБ має ряд переваг в порівнянні з великим бізнесом. А саме: висока (від 30% і вище) рентабельність; висока швидкість капіталообігу (короткі, терміном в місяці фінансово-господарські цикли) і, нарешті, висока диверсифікація фінансування (багато, порівняно невеликих і середніх проєктів). Все це істотно знижує ризики для інвесторів такого фонду, як наш і, відповідно, робить перспективним створення фонду, який бере всі кредитно-інвестиційні ризики на себе.

Що допомагає вам залишатися на плаву і утримувати бізнес під час кризи?

Перш за все мотивована, професійна команда, яка здатна швидко реагувати на зовнішні зміни ринку.

Це дає нашій компанії гнучкість та можливість приймати рішення швидко. Наприклад, на наступний день після оголошення карантину (19 березня 2020 р), ми звернулися до всіх наших позичальників і здобувачів з пропозицією змінити їм графік виконання фінансових зобов’язань на їх розсуд. В результаті цього, підприємці отримали можливість зробити необхідну, з урахуванням мінливих зовнішніх умов та кон’юнктури, реструктуризацію графіків виплат. А ми отримали кредитний портфель, де на сьогодні 90% клієнтів в графіку, відсутні проєкти на дефолт і 10% успішно реструктуризовані. Це серйозний показник на фоні банківського (від 60% й вище проблемного портфеля), що ще раз підтверджує надійність фонду “ФІНСТРІМ” для наших акціонерів.

Хто є вашим середньостатистичним інвестором?

На сьогодні, в основному, наші інвестори – це, переважно, приватні інвестори і компанії, представники того ж МСБ. Але ми вже приступили до реалізації чергового рівня нашої концепції і з’явилися перші інвестиції від «Корпорейт», – таких брендів, як СНЄЖКА, Kidsvit, Умань-Пиво і декількох інших. Так, як ми учасники руху за «білий» бізнес, то наш інвестор – це суб’єкт з підтвердженими джерелами й сплаченими податками відповідно. Це той, хто хоче надійно отримувати свій пасивний дохід, і одночасно приносити користь економіці, розвиваючи малий та середній бізнес – основу економічного успіху будь-якої стабільної країни.

Якими цінностями ви керуєтеся у Вашій компанії?

Цінності – це основна частина стратегії будь-якої компанії. Тому, робота над формуванням цінностей дуже клопітка й не дуже швидка. Це складний та довгий шлях. Проходити, який потрібно разом всією командою. Слава Богу, нам це вдалося. І ось, що цінно для нас та чому слідують всі наші дії.

Віра – в Бога, в себе, в наше діло, в наших клієнтів та партнерів.

Душевна гармонія – як у нас при реалізації наших планів і наданні послуг, так і у всіх тих, хто взаємодіє з нами, для кого наш продукт створює додаткову цінність.

Свобода – це перш за все відповідальність. Відповідальність за той вибір, який ми робимо, за наслідки, за гроші наших інвесторів, в кінці кінців. Ми вільні робити такий вибір. Зробили його й реалізовуємо цю свободу в повній мірі.

Сім’я – наша команда це не просто трудовий колектив. Ми, як сім’я, шануємо людські відносини, повагу й любов до ближнього. Поважаємо та допомагаємо сім’ям наших співробітників і не тільки. Намагаємося внести щось цінне в наш сервіс, – допомога для наших акціонерів та здобувачів.

Улюблена справа – ми любимо те, чим займаємося. Нам цікаво. І це корисно для підприємців, для суспільства. Ми чесно й порядно ведемо справи. Завжди чинимо справедливо. Трошки рятуємо світ; або хоча-б його частинку, роблячи когось благополучніше і щасливіше.

Розвиток – ми постійно вдосконалюємось і вчимося. Більшість наших співробітників проходять програми управлінського розвитку в kmbs. Я закінчив програму President’s MBA в Києво-Могилянській бізнес-школі. Ми вдосконалюємо свій продукт, свої навички та компетенції, свою компанію.

Ну, і фінансове благополуччя – як запорука й одиниці вимірювання успіху. Нашого спільного успіху – здобувачів, інвесторів, і фонду. Гроші не головне, але результат ми вирішили вимірювати саме в них – в грошах. Тому ця цінність важлива в позитивній динаміці для нас і для наших клієнтів.

Які переваги співпраці з Вами?

Для інвесторів – ми є відповідальним інвестиційним керуючим. Тобто, всі ризики і відповідальність за кожну гривню лягати на нас. Також ми генеруємо гідну оплату праці вже протягом майже 21 років.

Для здобувачів фінансування – принципова можливість швидко отримати фінансування в потрібних обсягах, в потрібному форматі і часу.

Які у Вас плани на найближчі 5 років по фонду?

Плани грандіозні. Найголовніше реалізувати нашу концепцію в повній мірі. Тобто зробити так, щоб сформувалося позитивне і авторитетне сприйняття українського бізнесу в світі та довіру до ведення бізнесу в Україні. Це стратегічно. Ну і по тактиці. Доступний ресурс для МСБ; більше проєктів для інвестицій; портфель, як мінімум 1 млрд грн; залучити гроші зарубіжних інвесторів; пройти міжнародний аудит; посилити команду і, з Божою поміччю, все-таки створити в Україні ринок небанківських фінансових установ та альтернативну фінансову систему. Я впевнений, що з Вашою підтримкою, наші дорогі інвестори та ініціатори проєктів, у нас все вийде!