Війна – акселератор управлінських рішень

Війна є акселератор управлінських рішень

З початком повномасштабного вторгнення рф на територію України бізнес завмер. Більшість не розуміла що робити й куди рухатися далі. А коли стало зрозуміло, що війна за місяць не закінчиться, почали пристосовуватися до нових реалій. Сьогодні спостерігається жваве відновлення в бізнес спільноті, звичайно не на максимальній швидкості, але значно потужніше ніж навіть весною.

Звісно, війна — це період невизначеності, а інвестори не надто схильні фінансувати нові проекти в таких умовах. Саме тому переважна більшість компаній зупинила ряд проектів розвитку. Звичайно інвестори шукають надійні проекти куди вкласти гроші під час війни, проект FinStream зарекомендував себе за довгі роки праці, як надійний партнер для бізнесу, тому ми продовжуємо і сьогодні співпрацювати з клієнтами та допомагаємо зберегти гроші під час війни.

За пів року ми всі зрозуміли, що війна – акселератор управлінських рішень і плацдарм для прояву справжнього лідерства.

Найбільша особливість сьогоднішнього бізнесу – прийняття рішень в умовах невизначеності. Кажуть, що ухвалюючи рішення в кризових ситуаціях, військові користуються трьома принципами:

  1. Неправильне рішення краще за відсутність будь-якого рішення.
  2. Не ухвалювати рішення – це теж рішення.
  3. Якщо ти хочеш ухвалити правильне рішення – ухвали будь-яке і зроби його правильним.

Очевидно, що коли ви маєте доступ до аналітики та даних, такі методи найкращими не назвеш. Але в критичних ситуаціях правильне рішення може бути знайдено навіть на рівні відчуттів та інтуїції. 

Бізнес у воєнний час переходить на такі ж рейки, як і армія. Посилений вертикальний контроль, швидка реакція на зміни, розконсервування резервів (якщо компанія, звісно, їх підготувала). Власник – головнокомандувач, топ-менеджери – генерали. А подивімося на бойовий дух – ЗСУ щодня, щогодини утримують позиції попри масовані атаки росіян. Бізнес використовує всі свої сили, ресурси задля виживання й підтримки економіки держави. Для команди FinStream такий підхід дуже близький, адже засновник компанії Сергій Позняк з перших днів повномасштабного вторгнення пішов до лав НГУ захищати територіальну цілісність нашої держави, а команда продовжила працювати в тилу. Компанія зосереджена на підтримці мсб та наданні кредитів для бізнесу та підприємців, кредитів на розвиток бізнесу, а також на співпраці з інвесторами в досить популярному наразі напрямку: куди вкласти гроші в Україні, куди інвестувати під час війни, як інвестувати в бізнес та ін.

Очевидно, що під час війни планувати – нетривіальна задача. Тим паче участь в масштабних проєктах. Наша компанія зосереджена на малому та середньому бізнесі і ми маємо досвід співпраці з талановитими брендами такими як veterano group, voda ua, prime group, home.net та іншими, які впевнено долають усі перешкоди для відновлення бізнесу. Будь-який період відкриває певні можливості, питання лише в здатності їх бачити та використовувати. Але, звісно, жодна економічна криза за своєю складністю не йде в порівнянні з війною. Тому компанії, що продовжують працювати зараз навіть впівсили, з часом забезпечать собі потенціал на порядок більший за довоєнний. Війна – найбільший виклик. Для тих, хто його витримає, в майбутньому не буде непереборних перешкод. 

До речі, український бізнес швидше адаптується до війни, ніж адаптувався до пандемії COVID-19, що влучно підтверджує зазначену вище тезу. 

І тут логічно віддати належне партнерству, яке допомагає компаніям виживати. Адже за останні місяці український бізнес продемонстрував непересічні приклади бізнес-партнерств. Наша компанія також реалізувала в партнерстві з EFSE (Європейським фондом для Південно-Східної Європи) освітню програму

з допомоги МСП під час війни. Цей консультаційний хаб почав свою роботу з серпня та має більше 36 підприємців, які активно працюють та шукають шлях розвитку свого бізнесу.

Як суспільство, так і діловий світ ще ніколи не були такими згуртованими. І це добре, тому що потреба працювати разом для вирішення ключових бізнес-завдань є величезною. У майбутньому буде все важче досягти успіху без тісного партнерства з іншими організаціями та людьми. 

Наша команда завжди намагається шукати нові ефективні рішення у партнерстві зі співробітниками, клієнтами та  іншими компаніями. При цьому не забуває піклуватися про безпеку у всіх її аспектах (фізичному, економічному, психологічному, інформаційному, кібернетичному) та єффективно розподіляти сили та інвестиції.