Як ветеранські бізнеси працюють у війну

Кредитування - Будівництво житлових і нежитлових будівель

FinStream – фінансовий сервіс, що кредитує малий та середній бізнеси, залучаючи інвесторів. Серед клієнтів FGK Financial – FuseFoods, Promprylad.Renovation та Veterano Group, куди входять заклади Veterano Pizza і Veterano Brownie. З початку великої війни Сергій Позняк пішов на фронт. FinStream наразі керує Сергій Сапатов – розробник, ідеолог та СЕО проєкту.

Ситуація на інвестиційному ринку України почала погіршуватися ще до 24 лютого – на тлі побоювань про ймовірне вторгнення РФ був значний відтік капіталу з країни, пояснює Сергій.

24 лютого ринок став на паузу і досі зберігає цей стан. Щодо малого та середнього бізнесу – перший місяць-півтора мало хто вів діяльність, каже Сергій. Тому одним із перших завдань FinStream було з’ясувати, в якому стані їхні клієнти і підтримувати рівень працездатності своєї компанії.

“У нас є клієнти, які зупинилися: продавати нічого, все стоїть. Але найголовніше те, що люди не кидають це”.

Спершу багато хто з клієнтів не виходив на зв’язок, каже він. З часом вдавалося проводити переговори та виробляти нову політику, розповідає Сергій.

“Ми взяли за мету – зробити все можливе, щоби донести нашу позицію, що ми готові до схеми підтримки, зменшення відсоткових ставок, перенесення графіків, погашення кредитів, щоби клієнт зміг перезапуститися, аби потім відновлюватися”, – пояснює він.

Були й такі, які говорили, умовно: “Нічого не знаю, у мене бізнесу немає, кредити не обслуговуватиму, форс мажор, робіть усе, що хочете”. Але таких виявилося не більше 10%.

“90% готові зберігати бізнес і свої зобов’язання. Це хороша цифра, надає оптимізму, хоч наразі економічної вигоди не дасть. Адже те, що вони вирішили перезапустити бізнес, не означає, що ми завтра почнемо отримувати якісь доходи”, – пояснив Сергій. В компанії це розуміють і готові чекати.

Більш детально за посиланням: ЛІГА.Life