Фінансування бізнесу в кризу

Фінансування бізнесу - FinStream

У багатьох підприємців вже сформувалося стійке негативне ставлення до позикових коштів – кредитів. Існує думка, що кредити для бізнесу беруть лише тоді, коли вже виникла проблема. Однак всі ці припущення – це всього лише міфи, які ми зараз будемо з вами розвіювати.

Багато з відомих підприємців постійно стверджують, що ніколи не варто боятися кредитування. Адже бувають випадки, коли просто ваші контрагенти не встигли вам повернути гроші за товар або погано пішли продажі, але вам потрібно виплачувати зарплати або закуповувати сировину, то потрібно якомога швидше знайти додаткові ресурси у вигляді позик, щоб забезпечити стійкість бізнесу.

У компанії FinStream багато підприємців відкривають відновлювану (не відновлювану) кредитну лінію для того, щоб мати якусь фінансову «подушку безпеки» на випадок, коли можуть раптом знадобитися додаткові ресурси на бізнес. Це відмінний інструмент, коли клієнт заздалегідь пройшов певні процедури перевірки, оформлення документів і т.д., а гроші отримує буквально по одному дзвінку. У той момент, коли вони дійсно потрібні.

Досвід криз 2008 та 2020 років показав, що багато компаній не були готові до різкого спаду економіки. Під час карантину в Україні закрилася величезна кількість малих підприємств, яким так і не вдалося запуститися після його відміни. У кризові моменти, коли банки повинні рятувати бізнеси, шляхом їх своєчасного фінансування, вони все ж включають жорсткий ризик менеджмент і обмежують кількість виданих кредитів. Основна причина – збільшення ризику неповернення позикових коштів. Банки оберігають себе від зростання кількості проблемних позичальників, тому кредитують прозорі й дуже прибуткові бізнеси. Загалом тих, кому, в принципі, гроші може і не потрібні. А всім іншим залишається сподіватися на власні заощадження.

Саме завдяки дружбі й історії співпраці багатьох МСБ з компанією FinStream, у них була відмінна можливість стати учасниками, наприклад, програми «На вихід!», По якій багато хто отримав бланкове кредитування на вигідних умовах в достатньому обсязі. Це допомогло втриматися «на плаву» й набагато легше перенести кризу

Автор: Ярослав Цвіркун