Інвестиції та інвестування

Інвестиції та інвестування. Ключові поради

Інвестиції. З чого почати ?

Ключові поради

Вже давно розвіяні міфи про те, що інвестиції схожі на азартну гру, у якій, рано чи пізно, буде програно все до копійки. При правильній оцінці ризиків і належному запасі теоретичних знань ви можете скласти збалансований інвестиційний портфель, який буде працювати на вас і ваші цілі. Щоб стати успішним інвестором, Ви повинні почати отримувати досвід. Тільки з практикою прийдуть великі гроші. Якщо ви все ще думаєте, чи варто стати інвестором, відповідь на це запитання проста – звичайно, варто. У цій справі слід покладатися тільки на свій розум і інтуїцію. Не дозволяйте оточенню негативно впливати на вас. Як навчитися інвестувати з нуля, розповімо в нашій статті.

 

Хто такий інвестор

Під поняттям “інвестор” багатьма мається на увазі людина з мільйонним капіталом і профільною освітою. Але насправді інвестор – той, хто вкладає гроші в активи з метою збільшення і примноження коштів. Щоб почати інвестувати, досить мати основні знання в цій області.

 

Чому потрібно інвестувати

Заощадження на руках змушують багатьох замислитися про їх примноження. Тримати гроші вдома в сейфі – не дуже вигідно, адже їх може з’їсти інфляція. Для оформлення депозитів зараз теж не найвдаліший момент, оскільки відсотки по ним продовжують падати слідом за ключовою ставкою НБ.

 

За допомогою інвестицій ви можете:

  • захистити заощадження від інфляції;
  • отримати додатковий дохід;
  • створити подушку безпеки та здобути фінансову свободу.

 

Над тим, як стати інвестором і створити джерело пасивного доходу, багато хто замислюється, але далеко не всім зрозуміло, як можна реалізувати цю ідею з нуля.

 

Основні проблеми, які стоять на шляху до початку інвестування:

  • брак знань в області інвестування і нерозуміння ідей;
  • труднощі у розв’язанні технічних питань;
  • відсутність стартового капіталу;
  • вплив рідних і близьких, які відмовляють від інвестування.

Тобто, багато громадян, які вирішили – хочу стати інвестором, не знають з чого їм почати. Ви можете зробити на шляху до успіху багато помилок, але це дозволить отримати дорогоцінний досвід, який допоможе в майбутньому стати забезпеченою людиною.

 

Ключові правила успішного інвестора

Чудодійного способу для досягнення успіху в інвестуванні не існує. Страховки від втрат немає навіть у досвідчених інвесторів. Але є кілька важливих правил інвестора, які допоможуть влаштуватися в бізнесі й отримувати стабільний дохід від інвестицій. Пропонуємо Вашій увазі наступні ключові тези з даного питання.

Почніть з малого. Накопичення і подальше інвестування

Навіть якщо у Вас зовсім мало грошей, але є бажання стати інвестором – починайте. На малих сумах Ви почнете отримувати досвід, розбиратися з такими поняттями, як очікувана норма прибутку від інвестицій, загальна прибутковість інвестицій і т.д. Крім того, Ви зрозумієте, які особистісні якості потрібно у себе виробити, щоб зберігати спокій в період спаду.

 

Визначтеся з об’єктом інвестицій.

Перш ніж вкласти гроші, подумайте – у що Ви хочете вкладати? Що Вам близьке по духу? Нерухомість? Земля? Цінні папери? А можливо рідкісні сорти вина й антикваріат? Всі ці об’єкти інвестицій вимагають різного підходу і навіть особистісних якостей. Наприклад, інвестиції в цінні папери потребують швидше аналітичного складу розуму, а ось інвестиції в нерухомість – практичні навички оцінки житла.

 

Диверсифікуйте ризики в інвестиції

Без ризиків в інвестиційній сфері ніяк, але їх можна і потрібно мінімізувати. З цією метою придумана стратегія диверсифікації – розподілу вкладення між декількома різними напрямками. Простими словами, якщо витратити весь капітал на акції компанії, то падіння ринку призведе до збитку.

У портфелі успішного інвестора повинні бути як мінімум 3-4 інструменти. Вибирайте їх правильно. Не купуйте акції, облігації та векселі, наприклад, одного банку. В сумі вийде 3 активи, але вони належать одному емітенту. При неефективності його роботи прибутковість вийде негативною в усіх напрямках. Галузі інвестування не повинні бути суміжними.

 

Ставте чітку мету для отримання прибутку від інвестицій

Не вкладайтесь в перший-ліпший проєкт і не розраховуйте на незліченні багатства. Ставте перед собою чітку мету і прогнозуйте реальні інвестиційні результати. Не забувайте, завдання повинне бути досяжним, прив’язаним до певного тимчасового і цифрового орієнтира.

Обов’язково пропишіть всі кроки на шляху до досягнення поставленої мети. Ось просто візьміть аркуш паперу і нумерованим списком позначте план. Періодично звіряйтеся з записами, аналізуючи розбіжності. При необхідності вносьте коригування. Так буде зрозуміло реальний стан речей.

Простий приклад: при стартовому капіталі в 500 тис. грн хочете отримувати 150 тис. в рік, в середньому 12-15 тис. на місяць. Розпишіть реальні інструменти для досягнення такого результату.

Обмін знаннями однозначно корисний і це обов’язково двосторонній процес. Не тільки вбирайте інформацію, але і діліться своїми думками та досягненнями.

Крім теоретичної користі, спілкування з інвесторами надає додаткові шанси. Пропозиції про участь у спільній справі часто надходять саме в результаті таких контактів, якщо однодумців зацікавить ваша персона і ваші ідеї.

 

Не зупиняйтеся після втрати частини інвестицій

Багато разів згадувалося, що без збитків в інвестиційній діяльності не обійтися. До цього готуйтеся відразу. Невдалі угоди неминучі, але це не причина кидати розпочату справу. Навпаки, проаналізуйте ситуацію, що склалася і винесіть з неї користь на майбутнє. Подібний досвід важливий для подальшого успіху.

Якщо взялися за роботу, не зупиняйтеся. Робіть висновки та рухайтеся далі. Вкладайтеся в інші активи або поміняйте стратегію. При правильному підході в кінці обов’язково чекає успіх.

Пам’ятайте, що історія повторюється. Це класичний постулат в інвестуванні, при чому він підходить як до фундаментального, так і технічного аналізу. Досвідчені інвестори витягають з історії уроки та не повторюють помилок. Інші стають вівцями для забою.

Запам’ятайте, що продавати об’єкт інвестування потрібно в той проміжок часу, коли він в ціні й усі його люблять (як, наприклад, ринок житла в США у 2006 році). Купувати ж інвестиції потрібно в період загальної паніки та кризи (той же ринок житла у 2008). Погодьтеся, розумом тут все зрозуміло до смішного, але в реальності все відбувається навпаки – купуємо на піку (дорожче), продаємо на спаді (дешевше) – коли здають нерви. Одна з найголовніших помилок початківців інвесторів – сліпе слідування хайпу.

 

Постійно здобувайте нові знання і вчіться підходам в інвестуванні

Не зупиняйтеся на досягнутому, навіть якщо обраний проєкт приносить гарний прибуток. Постійно удосконалюйтеся в галузі, поповнюйте свої знання. Ринок швидко змінюється і розвивається, завжди тримайте руку на пульсі.

Не бійтеся вкладати фінанси у своє навчання. Вони обов’язково повернуться з лишком як вигоди від ваших прогресивних ідей. Але будьте обережні: далеко не всі тренінги, особливо безкоштовні, несуть реальну користь. Деякі блогери знайомі з інвестуванням тільки в теорії, подають марну, а іноді шкідливу інформацію.

 

Усвідомте, що інвестиції не роблять багатим за одну ніч

Щоб стати кваліфікованим, досвідченим інвестором, Вам потрібно набратися терпіння. Інвестиції – це не казино, тут неможливо розбагатіти за одну ніч. Це планомірний курс з прицілом на кілька років і більше. Запорука успіху в інвестиціях – це довгострокове вкладення грошей.

 

Шукайте однодумців для спільних інвестиційних проєктів

Інвестування, по суті своїй, одноосібний проєкт. Але і тут потрібне спілкування. Знайомства з успішними та досвідченими інвесторами – хороший спосіб здобути знання. Для цього необов’язково організовувати особисті зустрічі. Спілкуйтеся на форумах, в тематичних групах, беріть участь у вебінарах.

Якщо шукаєте об’єкт для інвестування, але є сумніви та потрібен погляд збоку – звертайтеся, допоможемо і підкажемо. Також ви можете обрати серед уже відібраних нами бізнесів, які пройшли всі стадії перевірки та є надійними проєктами з високою валідністю для інвестицій!

 

Приєднатися і стати акціонером фонду FinStream можете і ви.

За більш детальною інформацією ✅ з питань інвестицій звертайтеся +380 93 713 30 60

 

І пам’ятайте головне правило: успішний інвестор – інвестор, що практикує.