Війна в Україні розділила наше життя на “до” та “після”, багато хто втратив у буквальному сенсі все: житло, рідних, шанс на безхмарне майбутнє. Комусь пощастило – він вибрався з пекла і зараз розмірковує, як не втратити те, що було нажито чесною працею.
Наразі у такі нелегкі часи, не розуміючи, що чекає на нас попереду зберегти власний капітал — очевидне і зрозуміле бажання. Наразі банківські депозити не мають тих гарантій, які були навіть у довоєнні часи, а сьогодні і зовсім втрачають свою привабливість. Як вчить нас досвід минулих років, у воєнний та післявоєнний час найбезпечнішим для інвестування є акції та облігації.
Такі терміни, як «акції», «дивіденди», «облігації», «ф’ючерси» лунають з вуст західноєвропейських людей ледь не щодня. На жаль, через невисоку фінансову грамотність, не тільки звичайне населення, але й чимало українських регіональних підприємців та компаній лише відносно нещодавно розпочали вкладати власні кошти в цінні папери.
Не вдаючись в подробиці різноманітних фінансових механізмів, які існують в цьому сегменті ринку, зокрема на фондових біржах, ми зосередимось на акціях та облігаціях.
В загальному вигляді акції — це цінні папери, що випускаються акціонерними товариствами. Ще одним видом цінних паперів є облігації, що за своєю суттю нагадують «боргові розписки» від емітента (компанії або держави), що надаються інвесторам замість за вкладені кошти та гарантують разовий або періодичний дохід. На відміну від акцій, облігації не надають права на участь в управлінні компанією, можуть випускатися широким колом емітентів, є стійкішими в ціні та гарантують фіксований дохід.
Один із найпопулярніших фінансових інструментів, який працює на перемогу та допоможе зберегти особистий капітал, – інвестиції в ОВДП (або як звичніше – ОВГЗ), але на сьогодні у доступі лише військові облігації. Мотивація в інвесторів при купівлі військових облігацій — радше допомога ЗСУ, аніж заробіток. Адже ставка прибутковості за військовими облігаціями невисока
Тобто з одного боку начебто облігації є надійним інструментом, але все ж таки більш дохідним інструментом є акції. З аналітики післявоєнних часів випливає, що прибуток тоді для інвесторів приносили саме акції компаній. Звісно, ризик купівлі акцій компанії може бути більший, аніж військових облігацій, тому важливо не тільки аналізувати репутацію компанії, а й звернути увагу у якому сегменті вона працює та чи буде він розвиватися після війни.
Історія банківської справи в Україні знає не багато прикладів, коли фінансова компанія окрім кредитного фінансування має у собі корпоративний інвестиційний фонд й пропонує досить вигідні умови, щодо відсоткової ставки збережень. Це стало можливим завдяки організаційному об’єднанню ТОВ ФІНСТРІМ, ТОВ «К2000» яка має ліцензію та корпоративного інвестиційного фонду «ФІНСТРІМ».
Проєкт «FinStream» вже зарекомендував себе на фінансовому ринку України, він заснований на базі фінансової компанії “К2000”, яка підпадає під регулювання Національного Банку України, як і всі банківські установи, при цьому залишаючись автономною та гнучкою організацією. Отримуючи своєрідне визнання державного регулятора, «FinStream» є альтернативою банківського фінансування.
Фінансова компанія, що поєднує швидкі кредити для бізнесу та інвестиції з гарантованими дивідендами може стати надійним партнером. Наразі наша компанія пропонує інвесторам придбання акцій «ФІНСТРІМ» та облігацій компанії «К2000». Враховуючи специфіку роботи компанії це означає, що потенційні інвестори, можуть не тільки примножити власні активи, але й надати кошти на розвиток малого й середнього бізнесу в Україні, що в перспективі принесе дивіденди усім та допоможе розвивати економіку країни.
За роки нашої роботи перед усіма інвесторами компанія дотримала свої зобов’язання і навіть у воєнний час продовжує свою діяльність та виконання обов’язків. Репутація нашої компанії пройшла випробування роками і ми будемо працювати надалі підтримуючи малий та середній бізнес в Україні!
Інвестиційна консультація спеціаліста FinStream