Потреби бізнесу під час війни

Бизнесмены рассмтривают потребности для бизнеса

Початок повномасштабного російського вторгнення став справжнім викликом для українського бізнесу. Майже кожний з підприємців зіткнувся з новими реаліями та проблемами такими як розрив ланцюгів поставок, нестачею палива або зменшенням попиту, а інші взагалі постраждали від пошкодження майна або ж були змушені розпочати тривалий процес релокації виробничих потужностей та відкривати для себе нові ринки збуту.

На сьогоднішній день майже третина представників українського малого та середнього бізнесу вже розширили свою діяльність на закордонного споживача. Про це свідчать дані дослідження Mastercard SME Index.

У той час, як український малий та середній бізнес шукає шляхи повернення до повноцінної роботи та продовження розвитку серед головних потреб підприємці відзначають нестачу нових замовлень та ринків збуту (56%), коштів на розвиток (33%) та необхідність допомоги з логістикою (23%).

Водночас 28% українських МСБ, що працюють під час війни, вже розширили свою діяльність на закордонного споживача. Ще 21% планують почати це зробити у майбутньому.

Наразі українські підприємці найбільше продають свої товари та послуги на ринки США (30%), Польщі (27%), Німеччини (13%), Великої Британії (10%), Литви (10%) та Канади (10%).

Основними бар’єрами, які заважають малому та середньому бізнесу вийти на іноземні ринки, є нестача фінансових ресурсів (29%), профільних знань (27%) та брак виробничих потужностей (12%).

Очевидно, що мікро та малому бізнесу зараз складніше, ніж великим компаніям, адже їх запас міцності значно менший і нестача фінансових ресурсів може бути критичною точкою у функціонуванні бізнесу. Тим більше, що оцінка підприємцями власної фінансової стійкості за умов війни закономірно погіршується. Але навіть за таких умов як великий, так і малий бізнес намагається максимально підтримувати персонал та допомагати країні. Адже підтримка економіки наразі важлива як ніколи.

Тому про відновлення бізнесу варто думати вже сьогодні. Добре, що українська влада це усвідомлює і починає робити кроки у цьому напрямі. Зокрема, було створено Національну раду з відновлення України, в рамках якої працюватиме понад 20 робочих груп. Особливо важливо, що до їх складу увійшли представники різних бізнес асоціації, які зможуть надавати свої пропозиції та коментарі від імені бізнесу розуміючи специфіку проблем з середини.

Хоча бізнес спільнота має розуміти, що державні програми не завжди мають змогу покрити усі потреби бізнесу, тим паче зараз коли є дефіцит у бюджеті та більш нагальні потреби населення, від яких залежить наше майбутнє. Тому важливо мати альтернативні шляхи фінансування бізнесу, адже інколи підприємцю не вистачає просто коротких грошей для перекриття касового розриву або закупки товару, тощо. В таких випадках найкраще звертатися до фінансових установ, що займаються кредитуванням бізнесу. Крім того, що можна отримати гроші швидко для бізнесу, підприємцям не має потреби збирати нереальну кількість папірців як просять в банку.

Хоча, наразі, позичальнику треба бути обачним, щоб не потрапити у боргову кабалу, попри те, що Національний банк України наразі проводить моніторинг фінансових компаній та позбавляє їх ліцензій, на фінансовому ринку ще залишилися шахраї. У договорах кредитування дуже часто можуть бути «зашиті» приховані комісії , які можуть спричинити ситуацію в якій позичальнику дуже важко погасити кредит. Тому, перед тим, як звертатися до фінансової компанії за кредитом для бізнесу, необхідно вивчити її репутацію та відгуки, уважно ознайомитися з договорами та не соромитися запитати за приховані комісії.

Звичайно, є компанії, які офіційно та прозору ведуть свою політику так само як і компанія FinStream. Ми працюємо на фінансовому ринку досить тривалий час та розуміємо на скільки важливий малий та середній бізнес для економіки України, тим паче у сьогоднішніх реаліях. Наша компанія отримала стійку репутацію фінансового партнера для підприємців, адже головний напрямок діяльності компанії – розвиток малого та середнього бізнесу в Україні. На нашому рахунку сотні виданих кредитних договорів та щасливих підприємців, з яких більша кількість так і залишилася нашими клієнтами, що просто відкрили кредитні лінії та мають змогу отримати кредит швидко та за першої потреби. Наші фахівці завжди йдуть на зустріч клієнту, допомагають при необхідності порадами у веденні бізнесу, проводять разом з партнерами освітні програми для підприємців та створюють унікальний індивідуальний сервіс, який не притаманний банківський системі. Наша компанія має безліч переваг про які можна читати годинами, але ми вважаємо, що кращий показник це відгуки клієнтів та кредитний портфель компанії. Тому, якщо вашому бізнесу необхідний кредит на тривалий або короткий строк, звертайтеся до нас та переконайтеся самі чому FinStream одна з найкращих компаній на фінансовому ринку України.