Як стати приватним інвестором: з чого почати і як досягти успіху в цій галузі? Інвестиції є вельми привабливим заняттям і своєрідною матрицею фінансового мислення: хтось все життя зберігає кошти під подушкою, а хтось прагне зробити таким чином, щоб гроші приносили ще більше грошей.
Не дивлячись на те, що в нашому блозі достатньо статей щодо інвестицій, питань стосовно такого способу збільшення капіталу менше не стає. Тому в цьому матеріалі ми намагаємося відповісти на найбільш гострі питання, щоб надати основу розуміння того, як можна навчитися правильно інвестувати.
Яким чином можна стати інвестором? Як це не банально звучить, але щоб стати інвестором – потрібно почати інвестувати. А ось, щоб стати успішним інвестором, потрібно спочатку отримати знання і накопичити досвід. Для цього пропонуємо вашій увазі наступні ключові тези з даного питання.
Чому кажуть, що інвестування безпечніше, ніж заощадження?
Над тим, як стати інвестором і створити джерело пасивного доходу, замислюються багато людей, але далеко не всім зрозуміло, як можна реалізувати цю ідею з нуля.
Коли гроші просто накопичуються десь на рахунку у зв’язку з тим, що ви певну суму щомісячно відкладаєте – це заощадження. Їх мета – зберегти частину доходу, котрий ви заробляєте. А інвестуючи – ми вкладаємо заощаджений капітал з метою його примноження. Таким чином, хтось все життя “зберігає гроші під подушкою”, а хтось прагне зробити так, аби самі гроші приносили ще більше грошей, і як наслідок отримувати пасивний і стабільний дохід, позаяк це роблять, наприклад, інвестори фонду Finstream.
До прикладу, один з найзаможніших інвесторів у світі Уоррен Баффет заробив свої мільярдні статки завдяки власним знанням і вдалим вкладенням.
Переваги та недоліки інвестування
Основні проблеми, які стоять на шляху до початку інвестування:
- Брак знань в області інвестування і нерозуміння процесу ідей інвестицій;
- Труднощі у розв’язання технічних питань;
- Відсутність стартового капіталу;
- Вплив рідних і близьких, які відмовляють від інвестування.
Тобто, багато підприємців, які вирішили стати інвесторами, не знають з чого їм почати. Ви можете зробити на шляху до успіху багато помилок, але це дозволить отримати дорогоцінний досвід, який допоможе в майбутньому стати забезпеченою людиною. З іншого боку, помилок можна уникнути звернувшись до професіоналів, які підберуть вам вдалий і перевірений проєкт для інвестування.
Правила інвесторів. Все просто, по кроках!
- Визначтесь з об’єктом інвестицій. Перш ніж вкласти гроші, подумайте – у що ви хочете вкладати? Що вам близьке по духу? Нерухомість? Земля? Цінні папери? А можливо рідкісні сорти вина й антикваріат? Всі ці різні об’єкти інвестицій вимагають різного підходу і навіть особистісних якостей.
- Накопичуйте знання. Коли ви визначилися, у що хочете інвестувати гроші, вивчіть даний предмет більш детально. Придбайте кілька книг, відвідайте семінар, пройдіть тренінг. Підвищить свою компетентність у даному питанні. Але не перестарайтеся – інформаційне перевантаження може спровокувати стрес і втому.
- Усвідомте, що інвестиції не роблять багатим за одну ніч. Щоб стати кваліфікованим, досвідченим інвестором, вам потрібно набратися терпіння. Інвестиції – це не казино, тут неможливо розбагатіти миттєво. Це планомірний курс з прицілом на кілька років і більше. Запорука успіху в інвестиціях – це довгострокове вкладення грошей.
- Почніть з малого. Навіть якщо у вас зовсім мало грошей, але є бажання стати інвестором – починайте. На малих сумах ви почнете отримувати досвід, розбиратися з такими поняттями, як очікувана норма прибутку від інвестицій, загальна прибутковість інвестицій і т.д. Крім того, ви зрозумієте, які особистісні якості потрібно у себе виробити, щоб зберігати спокій у період спаду.
- Не інвестуйте в те, що не розумієте. Якщо вам пропонують вкласти гроші в щось, що для вас “темний ліс” – розумніше відмовитися. Принаймні до тих пір, поки для вас все не стане ясним і прозорим.
- Не інвестуйте все в один об’єкт. Як би ретельно ви не провели інвестиційний аналіз, як би скрупульозно все не продумали, ризик завжди залишається ризиком. Довіряйте собі, але проявляйте при цьому розумність. Використовуйте диверсифікацію інвестицій, ця стратегія стара, як світ, і не раз доводила свою ефективність.
А що на практиці?
Подивимося, як виглядає процес інвестицій, на прикладі українського корпоративного інвестиційного фонду FinStream, засновником якого є Сергій Позняк, власник і генеральний директор групи компаній FGK Financial Group, член Editor’s Club.
Інвестиції учасників фонду розміщуються частками до 8 000 000 млн грн в бізнес-проєкти МСБ з високою (понад 30-40%) рентабельністю і короткими фінансово-господарськими циклами. На виході маючи прибутковість на рівні 18% річних в гривні, пільгове оподаткування і гарантоване повернення інвестицій.
Наведена нижче схема зрозуміло пояснює модель роботи фонду “FinStream”:

Таким чином, інвестори-акціонери корпоративного інвестиційного фонду FinStream отримують дуже надійний, рентабельний, підконтрольний набір фінансових інструментів і стабільні, щомісячні надходження дивідендів.
Приєднатися і стати акціонером фонду FinStream можете і ви.
За більш детальною інформацією ✅ з питань інвестицій звертайтеся +380 93 713 30 60
Пам’ятайте, що ваш головний актив – це час, тому його не можна втрачати. Найголовніше – це зробити перший крок на шляху до вільного забезпеченого життя. Нехай це буде невелика інвестиція, яка допоможе подолати психологічний бар’єр і досягти фінансової незалежності!