Де взяти кредит для бізнесу в Україні в 2021 році?

Де взяти вигідний кредит для бізнесу у 2021 році ?

В пошуках вигідних кредитів. Розглядаємо варіанти

Кредити, позики, пошук зовнішніх і внутрішніх інвесторів – нескінченний процес, до якого вдаються багато підприємців, оскільки для успішного розвитку бізнесу одним з ключових ресурсів, як не дивно, є гроші. Багато перспективних стартапів, революційні ідеї яких могли сказати своє вагоме слово на тому чи іншому ринку, так і залишилися в умах своїх творців з однієї простої причини – у потрібний, часто критичний момент не вистачило оборотних або підйомних коштів для реалізації задуманого плану. А з огляду на періодичні локдауни, що важко переносяться багатьма сферами бізнесу,  питання про залучення додаткових коштів, будь-то для розвитку або підтримання стабільного стану, стоїть особливо гостро.

Для розв’язання проблем пошуку зовнішнього капіталу, який як ковток чистого і свіжого повітря, додасть сил вашому бізнесу в потрібний момент, команда FinStream вирішила зібрати актуальну і важливу інформацію про кредитний ринок України та проаналізувати поточні умови кредитування, а також переваги й недоліки співпраці з різними типами кредиторів: комерційними банками, кредитними спілками, міжнародними фінансовими організаціями.

Ця інформація допоможе прийняти вірне рішення, обравши для себе оптимальні умови для залучення таких потрібних вам коштів.

Кредит у банку

Найбільш популярний варіант залучення дод. коштів та інвестицій. Дійсно має ряд своїх плюсів: можливість залучити значні суми, прогнозоване погашення тіла кредиту і відсотків, великий вибір банків. Але є і свої недоліки у даного виду позики. На цей час банківський сектор ускладнив умови отримання кредиту, особливо це стосується кредитів для малого і середнього бізнесу. Мікробізнес і стартапи в цьому випадку мають ще менше шансів на схвальну відповідь від банку.

 Позичальник повинен мати чисту кредитну історію, мати всю необхідну фінансову звітність, його бізнес повинен успішно функціонувати протягом тривалого проміжку часу, а найголовніше – здобувач, у більшості випадків, повинен надати заставу. Банки стають більш поступливими й надають кредити під заставу депозитів або нерухомості позичальника.

Середній розмір ставок по кредитах для бізнесу в українських банках станом на січень 2021 р. становить від 13% до 23% річних в гривні. Зазвичай комерційні банки надають позики для поповнення обігових коштів у вигляді овердрафту чи кредитної лінії. Середня сума такого кредиту становить від 300 тис. до 1 млн гривень. Найчастіше банківські кредитні програми для малого та середнього бізнесу розраховані на термін від одного до трьох років. Якщо ж сума позики становить від 1 до 10 млн гривень, термін фінансування може бути продовжений.

Варто відзначити, що малий підприємець може отримати кредит без застави як фізична особа. Сума такої позики може становити від 10 до 100 тисяч гривень.

При оформленні кредиту без застави не потрібно надавати банку фінзвітність, досить лише підтвердити, що щомісячний дохід позичальника дозволяє без проблем погасити кредит. Однак, ставки по таким кредитам можуть досягати і 50% річних.

Кредитні спілки

Досить популярною альтернативою банкам є кредитні спілки. Щоб отримати позику в такій організації, необхідно стати її членом, заплативши вступний і пайовий внески. Потім ви зможете користуватися послугами кредитної спілки нарівні з іншими його вкладниками та взяти кредит для розвитку свого бізнесу. Оформлення позики в кредитній спілці відбувається значно легше, ніж у банку. Вам не доведеться надавати повний пакет документів, а якщо ж ви прострочили виплату по позиці, то керівництво союзу може надати вам відстрочку.

Але все ж кредитні спілки не є панацеєю, оскільки процентні ставки в кредитних спілках бувають набагато вище, ніж в банках, і складають в середньому від 30% до 50% річних. Також не великий і термін кредитування – в середньому це 1 рік. Крім того, кредитні спілки не видають позики на великі суми, ці організації допомагають швидко залучити фінансування для вирішення поточних проблем, поповнення оборотних коштів і т.д. Таким чином, не варто розглядати кредитний союз як джерело середньострокового або довгострокового фінансування.

Міжнародні фінансові організації (МФО)

Одні з кращих умов кредитування бізнесу в Україні, через доступ до “дешевших ресурсів” на міжнародних ринках капіталу, пропонують міжнародні фінансові організації, такі як: Європейський інвестиційний банк, Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), Європейський інвестиційний фонд, WNISEF, Німецько-український фонд та інші. Процентні ставки за програмами міжнародних фінансових організацій, як правило, істотно нижче банківських, проте отримати позику можуть лише компанії, що володіють чистою кредитною історією і бездоганною фінансовою документацією. Також бізнес повинен відповідати вимогам певної кредитної програми.

В першу чергу, міжнародні організації надають фінансування виробничим підприємствам, проєктам у сфері енергетики, агробізнесу та стартапам. Середній термін кредитування – від трьох до п’яти років. Позики виділяють через українські банки-партнери, які і визначають ставку по кредиту.

Висновок

У складних кризових умовах карантину підприємці як ніхто інші розуміють проблеми один одного і необхідність підтримки та солідарності. Багато представників малого та середнього бізнесу вже знайшли собі надійних партнерів-інвесторів, які допомагають витримати сьогоднішні фінансові навантаження. Таких можете знайти й ви, залучити фінансування на поточні потреби: розширення, модернізація, поповнення обігових коштів, скорочення касових розривів та ін. 

Все це отримають партнери інвестиційної компанії FinStream

 

З питань кредитування

+380 96 791 32 35

Заповнити анкету на консультацію https://finstream.ua/contacts/

* Дані для матеріалу отримані з сайту https://inventure.com.ua/