Інвестування в криптовалюту. Варто чи не варто ?

Інвестувати в криптовалюту

Криптовалюти знову і знову оновлюють свій історичний максимум. Наприклад, Ethereum (eth) – протягом усього квітня впевнено тримається вище позначки $ 3 тис., а в травні переступив позначку в $ 4 тис. Не відстає і всім знайомий Bitcoin (btc), ціна на який вже багато місяців не падає нижче $ 50 тис.

Той, хто погляне на швидкість росту провідних криптовалют за минулий рік, запитає: чи не пішов цифровий поїзд і чи можна почати інвестувати в криптовалюту зараз?

Фундаментальні причини зростання криптовалют

Події 2020 року в черговий раз довели нам, що у світі немає нічого постійного. Цей тезис торкнувся і фінансових ринків. Рік тому інвестори хапалися за голову – не було практично жодного активу, у який можна було б безпечно вкласти кошти. Пікірувало навіть золото, яке, здавалося б, завжди уявлялося інвесторам як щось непорушне і постійне. У березні 2020 року курс за унцію золота знаходився під відміткою $ 1,5 тис., а звична ціна в $ 2 тис. залишалася недосяжною до серпня.

Ситуація на ринках і в промисловості призвела до необхідності кількісного пом’якшення і випуску так званих вертолітних грошей, які буквально взяли падаючий фондовий ринок під руки та поставили його на милиці. Акції деяких компаній невиправдано виросли й перетворилися в бульбашки. У цей момент інвестори, у тому числі інституціональні, звернули увагу на криптовалюту як клас активів, який мало корелює з іншими активами.

За 16 місяців біткоїн виріс майже в 9 разів: в січні 2020 року його курс становив $ 7,4 тис., а у квітні 2021 року досяг $ 64 тис. Інвестори оцінили ривок криптовалюти та стали розглядати її як інструмент хеджування ризиків і вигідне вкладення на середній і довгий термін. Великі компанії та венчурні інвестори побачили в біткоїні захисний актив, який страхує гроші від знецінення під час кризи.

Одна тільки Tesla інвестувала в біткоїни $ 1,5 мільярда, а найбільший портфель біткоїнів знаходиться в руках компанії Grayscale – вартість всіх наявних у них біткоїнів становить $ 7,4 млрд. Світ почав розуміти, що криптовалюта – це майбутнє, наступний щабель еволюції грошей.

Курс Bitcoin по відношенню до доллара

Яка криптовалюта краще? І яке вкладення найбільш прибутково?

Курс криптовалют вельми нестабільний. Неможливо точно прогнозувати його зростання або падіння. Вкладення в криптовалюту – це завжди ризик, адже курс не регулюється державою, політичними структурами й не залежить від інших валют.

Проте з кожним днем ​​все більше людей залучені в покупку криптовалюти, а разом з цим Біткоїн, Лайткоїн і Ефіріум стрімко ростуть в цінах.

 

Bitcoin (btc)

Перша, найвідоміша і дорога криптовалюта. Спочатку купити біткоїн було простіше простого, адже він коштував менше цента. Але стрімке зростання за 12 років зробив можливим продати біткоїн більш ніж за 50 000 доларів.

 

Litecoin (ltc)

Був створений у 2011 році. Лайткоїн заснований на тому ж коді, що і Біткоїн, але з кількома змінами, призначеними для вирішення двох недоліків свого попередника: швидкості транзакцій і доступу до процесу майнінгу. Зараз ціна Лайткоїна становить трохи більше $ 150.

 

Ethereum (eth)

З’явився у 2015 році. Ефіріум включив в себе краще: базову концепцію блокчейну Біткоїна і прагнення Лайткоїна до більш високої швидкості транзакцій. Зараз він переступив позначку в $ 1500.

А які варіанти ще є?

Щоб знайти свій перспективний криптоактив, уважно стежте за тим, що відбувається у світі криптовалюти та вчіться правильно інтерпретувати місцеві події. На допомогу тут блоги експертів-практиків, висловлювання лідерів думок, канали з докладним розбором цікавих нових криптопроектів. Майте на увазі, що головна загроза для інвестора – криптовалютні бульбашки, які підігріваються хайпом.

Щоб їх розпізнати, потрібно вміти виділяти ознаки хайпового міхура. Перший з них – безперервний потік інфоприводів. Сюди входять різні згадки в соцмережах, обговорення невідомих “експертів” та різних медійних особистостей. Друга ознака – шалене бажання громадськості стати причетними до об’єкта хайпа. Число жертв хайпової лихоманки безпосередньо впливає на кількість інфоприводів, адже кожен піддається спокусі написати твіт, згадати улюблений хайп на стрімі в Instagram і ще якось пропіарити гучний проєкт.

«Найчастіше цінність будь-якого об’єкта хайпу значно переоцінена», – вважає офіційний представник біржі Garantex Тетяна Максименко. Тому так важливо бути напоготові, коли мова заходить про хайп криптовалютних проєктів. Люди піддаються стадному інстинкту і починають сліпо вкладати свої кошти в проєкти, перспектива яких примарна або зовсім відсутня. Чим більший приплив людей, тим швидше надувається міхур. Термін життя такого міхура рідко перевищує один рік, після чого відбувається вибух – проєкт знецінюється і йде на дно, захоплюючи з собою вкладення людей і їх надії отримати прибуток ».

У плані штучного надування бульбашки показова історія з Dogecoin, який активно піариться в Twitter-акаунті Ілона Маска. Кожна згадка Ілона монетки DOGE тягне за собою зліт її курсу – фанати сліпо кидаються її купувати. 1 квітня Ілон Маск написав, що збирається відправити Dogecoin на Місяць і за наступні пів години курс монети виріс на 20%. 16 квітня курс жартівливої монети вже досяг $ 0,45, що стало історичним максимумом, а 22 другого квітня її курс впав на 40%.

Шалене зростання і різке стрімке падіння за короткий термін – ось основні ознаки криптовалютного міхура. Звичайно, професіонали хайпового ринку, а такі дійсно існують, можуть заробити статок на участі у криптопузирях. Як і в будь-який піраміді, все вирішує питання: чи встигнете ви вчасно скинути карти й піти з тим, що виграли. Величезну роль тут зіграє ваша толерантність до ризику і … удача! Раптом ви зараз купите DOGE за $ 0,16, а завтра Ілон Маск випадково викладе в Twitter фото своєї собаки, після чого ціна DOGE злетить у два або більше разів?

Як купити криптовалюту?

На сьогодні купити та продати Біткоїн і інші криптовалюти можливо через спеціальні обмінні сервіси.

Наприклад, обмін Біткоїн на Приват 24, monobank, Visa / Mastercard у 2021 році можна легко зробити за кілька хвилин в автоматичному режимі через сервіс Buycoin.cash.

Інший варіант – завести акаунт і зробити купівлю активів безпосередньо на криптобіржі. Особисто користувалися біржею Binance і можемо гарантувати її надійність і безпеку.

Як висновок

У світі зовсім не залишається постійних речей, і саме тому інвесторам варто діяти в рази уважніше – навіть саме, здавалося б, вірне вкладення може в кінцевому результаті не принести вигоди, а очманіле інвестування – несподівано дати хороший результат. Все вирішують інфоприводи – одна подія, навіть одне слово може вплинути на рух складних фінансових механізмів.

Для початку потрібно визначитися з власною толерантністю до ризиків – саме від цього показника варто відштовхуватися при виборі інвестиційної стратегії та складанні портфеля. Ніколи не варто дотримуватися тільки одного напрямку – найкраще грамотно розподілити сили на кілька варіантів інвестування і при необхідності перекинути сили та засоби з одного на інше.

До інвестування, і криптовалюта тут не виняток, варто підходити з холодною головою, вміти відрізняти штучно роздутий хайп від перспективних проєктів і стартапів, які надалі зможуть розвинутися в щось більше. Важливо пам’ятати, що якими б надійними не здавалися б прогнози й коментарі самих мізкуватих експертів, рішення приймаєте саме ви, і, як наслідок, тільки ви самі несете відповідальність за все, що відбувається з вашими вкладеннями.

І якщо ви скептично ставитеся до перспектив інвестування в електронні валюти, а бажання і можливість до інвестування все ж присутні, то рекомендуємо вам звернути увагу на більш традиційні варіанти отримання додаткового прибутку з уже традиційних варіантів інвестування, наприклад, вкладення в уже наявний і стабільний бізнес-проект.

Якщо ви знайшли бізнес, який вам цікавий як об’єкт інвестування, але є сумніви та потрібен погляд збоку – звертайтеся, допоможемо і підкажемо. Також ви можете вибрати серед уже відібраних нами бізнесів, які пройшли всі стадії перевірки та є надійними проєктами з високою валідністю для інвестицій!

 

Приєднатися і стати акціонером фонду FinStream можете і ви.

За більш детальною інформацією ✅ з питань інвестицій звертайтеся +380 93 713 30 60

Чекаємо на ваші дзвінки😎