Тенденції інвестування у 2022 році

Тенденції інвестування у 2022 році

Поточний рік став дуже насиченим для криптовалютної промисловості.

Безумовно, крипто-ринок зростає семимильними кроками, основна криптовалюта Біткоїн виросла більш ніж на 70% за поточний рік.

Капіталізація крипто-ринку вже перевищила $2.2 трлн, на традиційних фінансових інструментах з’явився біткоін-ETF. Найбільші світові інвестиційні фонди активно інвестують у різні криптоактиви. Все це говорить про те, що промисловість знаходиться на висхідному тренді, і найімовірніше, цей тренд триватиме ще довго.

 

Підсумки року, що минає, основні тенденції

Події у криптовалютній сфері розвиваються з неймовірною швидкістю. Цим напрямом зацікавлені великі бізнеси, блокчейни вдосконалюють свою технологію, а сфера стає доступнішою для новачків. Тому очікується, що цей темп розвитку збережеться і наступного року.

Ось що сталося у 2021 році:

 • Сальвадор визнав біткоїн офіційним платіжним засобом.
 • Дедалі більше людей почали вкладатися у криптовалюти.
 • Китай заборонив будь-які операції із криптовалютами.
 • Facebook направив усі свої сили на розвиток власного метавсесвіту.

 

Три кити — три перспективи

Нові проєкти виходять кожен день і складно виділити перспективу, як правило, перспектива походить від намірів розробників та власників монети, але дізнатися ми це зможемо лише з часом.

Якщо розглядати найперспективніші криптовалюти для інвестування у 2022 році, то можна виділити три фундаментальні проєкти: Ethereum, Polkadot та Cosmos.

Ethereum

Ethereum є другою криптовалютою по капіталізації, після Bitcoin. Технологічно дана криптовалюта пропонує величезний спектр застосування. Основна функція полягає у автоматизації обміну. Смарт-контракти Ethereum дозволяють двом сторонам укласти угоду без посередників, з низьким часом очікування транзакції, безпекою та максимально обмежуючи бюрократію. За допомогою цього контракту можна як купити нерухомість, так і сплатити за вечерю в ресторані.

Створення нових бізнес-моделей та децентралізованих програм ще більше зміцнює довгостроковий потенціал зростання даної криптовалюти.

Динаміка зміни з початку 2021 року: $3990 (+460%)

Капіталізація: $475 млрд.

Прогноз курсу монети на 2022 рік

Ми вважаємо, що у зв’язку з фундаментальністю проекту та чудовою дорожньою картою на найближчий рік, а також важливим оновленням Ethereum до версії 2.0 – зростання наступного року продовжиться.

На нашу думку, прогнозні значення криптовалюти Ethereum до кінця 2022 року, можуть дорівнювати $8000-10000.

Polkadot

Polkadot – це платформа, де створюються блокчейни (криптовалюти) та включаються до однієї єдиної мережі. Ланцюги у цих мережах називаються парачейнами, які надалі формують єдиний організм із синхронізованих та безпечних мереж.

Гевін Вуд – один із засновників Ethereum, який був технічним директором та головним розробником, покинув цей проект, щоб заснувати Polkadot.

Основна причина народження Polkadot – неможливість Ethereum масштабуватися.

Цей проект ефективно вирішує цю проблему.

Динаміка зміни з початку 2021 року: $28 (+247%)

Капіталізація: $27 млрд.

Прогноз курсу монети на 2022 рік

Виходячи з особливостей і значних потенційних можливостей масштабування, деякі називають Polkadot «вбивцею Ethereum». Також недавно розпочався важливий аукціон місць під майбутні паррачейни екосистеми. Усього в екосистемі виділено 100 місць. Одна з найбільших криптобірж Binance, 4 листопада, провела промо-акцію напередодні запуску аукціону, пообіцявши розділити серед учасників винагороду на $30 млн. Потенціал проєкту величезний, як і зацікавленість серед учасників крипто співтовариства.

Ми вважаємо, що з послідовним запуском парачейнів вартість криптовалюти Polkadot буде значно збільшуватися. Досяжною метою на 2022 рік є діапазон ціни в 40-60 $.

Cosmos

Цей блокчейн називається «блокчейном 3.0». Cosmos – це cross-chain рішення, що дозволяють всім блокчейнам, що запускаються в екосистемі Cosmos, взаємодіяти як один з одним, так і з зовнішніми мережами типу Ethereum і Bitcoin. Сьогодні проєкт входить до ТОП-50, а його капіталізація — понад $5 млрд. Понад 250 децентралізованих додатків уже запущено у мережі Cosmos. Капіталізація цих програм перевищує $ 70 млрд. Його інфраструктуру використовують: Binance Smart Chain, Qredo, OKExChain.

У криптовалюти Cosmos немає аналогів, тому його не можна порівняти з кимось. Найближчим винятком є ​​Polkadot, який пропонує створення парачейнів на своїй основі.

Динаміка зміни з початку 2021 року: $21 (+31%)

Капіталізація: $5 млрд.

Прогноз курсу монети на 2022 рік

Вважаємо, що цій екосистемі забезпечене відмінне зростання в майбутньому, тому що провідні криптовалюти вже використовують цю технологію, запропоновану проєктом Cosmos. До кінця 2022 року ми прогнозуємо зростання ціни до діапазону $40 – 50.

 

Думка світових експертів

 1. Після переходу на модель «доказ частки володіння» вартість Ethereum зростатиме набагато швидше, ніж у біткоїну. (Том Хігінс, CEO платформи для управління активами Gold-i).
 2. У 2022 році біткоїн може перевершити акції. (Майк МакГлоун, головний криптоаналітик Bloomberg Intelligence).
 3. Криптовалютна компанія зі списку Fortune 500, що працює повністю у віддаленому режимі, відкриє головний офіс в одному з метавсесвітів. (Брендон Арванагі, CEO криптостартапу Meow).
 4. Метавсесвіт стане новою областю для взаємодії людей з інтернетом та один з одним. (Джастін Бенон, співзасновник децентралізованої мережі Boson Protocol).
 5. Між метавсесвітами, запущеними криптовалютними компаніями, та тими, якими керують ігрові та корпоративні організації, такі як Meta, виникне велика конкуренція. (Брок Пірс, голова Bitcoin Foundation).
 6. У 2022 році ринкова капіталізація криптоекономіки зросте з максимуму $3 трлн (2021 рік) до $7,5 трлн. (Рохіт Талвар, CEO дослідницької компанії Fast Future).
 7. Наступного року, у зв’язку з розвитком децентралізованих фінансових сервісів, відбудеться перша у світі атака хакера, збиток від якої складе мільярд доларів. (Бенджамін Вітбі, спеціаліст з нормативних питань у міжмережевому протоколі Qredo).
 8. До кінця 2022 року, як мінімум, у 25 країнах світу з’явиться офіційна цифрова валюта — або власна, або випущена іншою країною, як, наприклад, цифровий юань Китаю. (Талвар із Fast Future).
 9. Інвестори будуть використовувати ботів, щоб купувати NFT – потенційно це здатне обмежити можливості менш просунутих користувачів. (Ітан МакМахон, економіст аналітичної компанії Chainalysis).
 10. Частину повсякденних завдань більшість людей виконуватимуть у метавсесвіті. (Шейн Молідор, директор із доходів із криптобіржі AscendEx).
 11. Щоб виявляти тенденції у шахрайській діяльності, банки звертатимуть увагу на події, що відбуваються у криптовалютній сфері. (Кріс Стівенс, керівник з аналізу шахрайства та безпеки Callsign).
 12. Initial Game Offerings (IGO, первинна пропозиція ігрових токенів) набуде популярності. Великі організації, такі як GameStop і Epic, швидше за все, підуть за цією тенденцією. (Нік Сапонаро, співзасновник та CEO децентралізованої платіжної екосистеми Divi Project).
 13. Якщо країни будуть налаштовані вороже стосовно криптовалют, їх поширення значно сповільниться. (Вітек Радомські, співзасновник та CTO блокчейн-платформи Enjin).

Експерти рекомендують уникати інвестування в нефундаментальні проєкти, що мають низьку капіталізацію та популярні у дуже вузькому колі, тому що в такому випадку ризики втратити свої кошти дуже високі. Звичайно, ринок України в інвестиційній привабливості в рази програє, проте існують безпечні інвестиції в Україні. Наприклад, інвестування за допомогою корпоративно-інвестиційних фондів. Головні переваги: ​​безпека інвестицій, високий дохід від інвестицій, гарантовані дивіденди від компанії, пільгове оподаткування та гарантоване повернення інвестицій, а найголовніше – інвестор може розраховувати на дохід від 16 до 18% річних у гривні. Більш детально з пропозицією можна ознайомитись на сайті – https://finstream.ua/investuvati-z-nami/